Low Cost-Fly

Trending News Updates

Saquon Barkley wybucha przez cały sezon, prowadząc Eagles do zwycięstwa nad Giants | Tiger’s Media

Po powrocie na stadion MetLife w niedzielne popołudnie Saquon Barkley rozegrał swój najlepszy mecz od lat. (Luke Hales/Getty Images)

W niedzielne popołudnie New York Giants nie mogli zrobić nic, aby zatrzymać Saquona Barkleya.

Barkley rzucił w biegu blisko 200 jardów, prowadząc Philadelphia Eagles do dominującego zwycięstwa 28-3 nad swoją byłą drużyną na stadionie MetLife, co zapewniło drużynie Eagles bilans 4-2 w tym roku. To był nie tylko jego najlepszy dzień od dołączenia do Orłów w tym sezonie, ale także jego najlepszy występ w biegu od lat.

Barkley zakończył sezon z rekordowym w sezonie 176 jardami na 17 prowadzących, co dało drużynie Eagles tuż za Washington Commanders na szczycie wyścigu NFC East. Podczas meczu wykonał także trzy biegi na odległość ponad 35 jardów, czego NFL nie widziała od czasu, gdy Isaiah Crowell wywalczył taki wynik dla New York Jets w kampanii w 2018 roku.

Popołudnie Barkleya nie należało do najlepszych w jego karierze, kiedy w 2019 r. w biegu przeciwko Washington Commanders rzucił 189 jardów. Był to także drugi najlepszy dzień w pośpiechu w historii NFL w przypadku ucieczki przeciwko swojej byłej drużynie.

Barkley jako pierwszy wyprowadził Orły na szachownicę w połowie drugiej kwarty po trzymetrowym biegu. Wcześniej na tym podjeździe przebiegł 55 jardów, aby przygotować również łatwy bieg po przyziemieniu.

Eagles ponownie strzelili gola w kolejnej próbie po tym, jak Jalen Hurts uderzył AJ Browna, który po czwartej próbie zdobył głębokie 41-jardowe przyłożenie, co dało im 14-punktowe prowadzenie do przerwy.

Następnie w drugiej połowie Eagles strzelili gola po serii ataków, co zakończyło się remisem, obaj po przyłożeniach z jednego jarda od Hurts tuż przy linii bramkowej. Barkley wystartował po obu tych podjazdach, najpierw pokonując 49 jardów, a następnie zdobywając 41 jardów.

Zanim na szachownicy pojawiło się drugie przyłożenie tush push, gra była praktycznie skończona. Barkley, który po zakończeniu trzeciej kwarty rzucił 176 jardów w biegu, a Eagles zdobyli 25 punktów zwycięstwa.

W czwartej kwarcie sytuacja Giants potoczyła się tak źle, że faktycznie wycofali początkowego rozgrywającego Daniela Jonesa na korzyść Drew Locka. Jones był wyrzucony z drużyny siedem razy, zanim został wyciągnięty, a trafiał zaledwie 14 z 21 na 99 jardów. Lock nie radził sobie dużo lepiej na tym odcinku. Trafił zaledwie 3 z 8 na sześć jardów.

Hurts zakończył rzuty 10 z 14 na 114 jardów i przyłożenie. Miał także 22 jardy na siedmiu prowadzących po ziemi i miał dwa szybkie przyłożenia. Brown miał 89 jardów odbiorczych i przyłożenie po pięciu złapaniach. Zespół Hurts ma obecnie sześć meczów w karierze z przyłożeniami podań i wieloma przyłożeniami w pośpiechu, co stanowi drugi wynik we współczesnej epoce, za Camem Newtonem.

Barkley ma obecnie w tym sezonie 658 jardów w biegu, czyli najwięcej w historii drużyny Eagles, która rozegrała pierwsze sześć meczów sezonu. Barkley wszedł do gry ze średnią nieco ponad 96 jardów w biegu na zawody, a w niedzielę tę liczbę prawie podwoił. Jego dorobek był także największym osiągnięciem Giants w ciągu ostatniej dekady.

Podczas gdy Giants wyraźnie mają problemy do naprawienia po obu stronach piłki – ich bilans wynosi obecnie zaledwie 2-5 i nie wygrali jeszcze meczu u siebie tej jesieni – Barkley nie zawahał się pokonać całej drużyny, która dała mu Początek NFL. Wygląda na to, że świetnie odnalazł się w Filadelfii.