Low Cost-Fly

Trending News Updates

Ravens-Bucs: Lamar Jackson rzuca 5 podaniami TD, Baltimore zdobywa 34 punkty z rzędu w zwycięstwie nad Tampa Bay | Tiger’s Media

W poniedziałek Lamar Jackson wyrównał swój własny rekord Ravens pięcioma podaniami przy przyziemieniu. (Zdjęcia Nathana Raya Seebecka-Imagn)

Przez jedną kwadrans poniedziałkowego wieczoru Tampa Bay Buccaneers utrzymywali przewagę i wyszli na prowadzenie 10:0 z Baltimore Ravens.

Ostatecznie – jak to miało miejsce przez cały sezon – atak Baltimore okazał się nieunikniony. Pierwszą połowę Ravens zakończyli serią 17:0. Następnie po przerwie otworzyli śluzy, aby zabezpieczyć zwycięstwo 41-31 w poniedziałkowym wieczornym starciu czołowych drużyn, które rozpoczęły sezon 4-2.

Zanim Tampa Bay ponownie zdobyła bramkę w czwartej kwarcie, Baltimore zgromadziło 34 punkty bez odpowiedzi.

Była to kolejna ofensywna klinika Ravens w wypełnionym nimi sezonie. Po raz kolejny Lamar Jackson był gwiazdą tego wieczoru, kiedy rzucił pięć podań przy przyziemieniu, ustanawiając tym samym swój rekord Ravens. Stanowiło to kolejny mocny wkład w kampanię Jacksona mającą na celu zdobycie trzeciej nagrody MVP NFL w ciągu sześciu sezonów.

Po tym, jak dwa worki Jacksona przerwały początkowe posiadanie Baltimore, Ravens szybko zdobyli drugą bramkę. Potrzebowali zaledwie sześciu zagrań i czasu 2:33, aby pokonać 70 jardów i zakończyć podwyżkę podaniem z 9 jardów od Jacksona do Marka Andrewsa. Wynik zmniejszył deficyt Baltimore do 10-7.

Do kolejnego posiadania piłki Baltimore potrzebował zaledwie czterech zagrań i czasu 1:47, aby przebiec 80 jardów i znaleźć się w polu końcowym. Jackson ustanowił wynik podaniem z 59 jardów w biegu do Rashoda Batemana po ucieczce przed pośpiechem podań w Tampa Bay.

Dwie akcje i rzut karny później Justice Hill wbił piłkę po podaniu Jacksona przez ekran i zdobył przyłożenie z 18 jardów, dając Ravens prowadzenie 14-10.

Dwie bramki Justina Tuckera trafiły do ​​siatki po pierwszej połowie, zanim Ravens ponownie znaleźli się w polu końcowym podczas drugiej akcji trzeciej kwarty. Dokonali tego w czterech akcjach w ciągu 57 sekund na 55 jardów. Gwiazdą ponownie była głęboka piłka od Jacksona do Batemana. Tym razem Jackson wystrzelił laser z odległości 49 jardów na drugiej i 17. pozycji, który Bateman złapał szybkim krokiem po zerwaniu szczytu z drugorzędnej części Tampa Bay.

Podanie po przyziemieniu było trzecim podaniem Jacksona w tym meczu i powiększyło prowadzenie Ravens do 27-10.

W tym momencie Baltimore wyrządziło szkody bez większego wsparcia ze strony Derricka Henry’ego. Lider NFL w szybkich jardach i szybkich przyłożeniach trzymał piłkę zaledwie cztery razy na 23 jardy przed przerwą. Na drugą połowę był świeży.

W pierwszym zagraniu po kolejnym posiadaniu piłki przez Baltimore Jackson podał Henry’emu piłkę z 10 jardów drużyny Ravens. Henry przedarł się na lewą linię boczną i przeleciał 81 jardów, po czym został powalony na linii 11 jardów Tampa Bay.

Cztery sztuki później Jackson ponownie odnalazł Andrewsa, aby uzyskać drugie przyłożenie tego wieczoru. Wynik zwiększył prowadzenie Baltimore do 34-10 i niemal całkowicie przerwał grę na 2:53 przed końcem trzeciej kwarty. Statystyki na tym dysku: pięć zagrań na 92 ​​jardy w czasie 2:05.

Ravens nie spisali się perfekcyjnie, gdyż w ostatniej kwarcie pozwolili na trzy przyłożenia Bucs. Wpadka Jacksona zapewniła drużynie Tampa Bay pierwsze przyłożenie w drugiej połowie i na początku czwartej kwarty zmniejszyło prowadzenie Baltimore do 34-18. Następnie Baltimore ponownie znalazło się w strefie końcowej podczas podjazdu, który zakończył się podaniem Jacksona do Derricka Henry’ego.

Bucks odpowiedzieli kolejnym przyłożeniem, a potem kolejnym po udanym kopnięciu z boku i zmniejszeniu niegdyś 24-punktowej przewagi Ravens do 41-31.

Baltimore odzyskał kolejnego kopnięcia ze spalonego Tampa Bay i nie pozwolił Bucs ponownie zdobyć gola.

Jackson zakończył wieczór, wykonując 17 z 22 podań na 281 jardów i pięć przyłożeń. Henry przebiegł 15 razy na 169 jardów i dodał 13-jardowy chwyt przy przyziemieniu.

Andrews złapał cztery podania na 41 jardów i zdobył dwa punkty. Bateman zaliczył cztery złapanie na odległość 121 jardów i przyłożenie. Ravens zanotowali łącznie 508 jardów ataku i średnio 9,4 jarda na grę.

Baker Mayfield wykonał 31 z 45 podań na 370 jardów i miał trzy przyłożenia, prowadząc do powrotu drużyny Tampa Bay. Jednak dwa przechwyty w pierwszej połowie pomogły w ożywieniu gry w Baltimore.

Ciężką noc dla Bucks na tablicy wyników jeszcze bardziej utrudniły dwie kontuzje kluczowych zawodników. Wiodący odbierający Mike Evans opuścił pierwszą połowę z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Następnie, na niecałą minutę przed końcem, odbierający z numerem 2 drużyny Tampa, Chris Godwin doznał urazu, który według głównego trenera Todda Bowlesa oznaczał zwichnięcie kostki w czasie śmieci. Opuścił boisko na wózku na 43 sekundy przed końcem, a jego lewa noga była w gipsie.